רפואת חניכיים פלסטית –  השתלת חניכיים

מצבים בהם יש צורך לטפל ברקמה הרכה (הרקמה הורודה של החניכיים)

רצסיות – נסיגה של שולי החניכיים וחשיפת שורש השן או שוליים של כתרים. לעיתים קרובות מצבים אלו מלווים בהפרעה אסתטית, רגישות לחום וקור, הפרעה ללעיסה, קושי בצחצוח ודלקת מקומית.

t

עיבוי חניכיים – מצבים שבהם החניכיים מאוד דקים, ישנה רגישות גבוהה באזור הגורמת להמנעות מצחצוח יסודי ולא מאפשרים היגיינה נאותה, מה שמוביל להתפתחות של דלקת חניכיים. מצבים אלו יכולים להופיע סביב שיניים, סביב שתלים או גם באזורים מחוסרי שיניים. ישנם מצבים בהם לפני טיפול ליישור שיניים (אורתודונטיה) יש צורך לעבות את החניכיים על מנת להפחית את הסיכון לנסיגת חניכיים בעקבות הטיפול האורתודונטי.

השתלת רקמה רכה תחת גשרים – במקרה של השלמת חוסר של שן אחת או יותר ע"י גשר (כתרים מחוברים הנשענים על שיניים סמוכות לאזור מחוסר השיניים). ע"מ לתת לכתר של השן החסרה מראה של שן טבעית הבוקעת מתוך החניכיים לעיתים יש צורך בעיבוי רקמת החניכיים תחת הגשר, כך שבמבט על השיניים לא ניתן להבחין איזה כתר נשען על שן ואיזה כתר נמצא "באוויר".

a3

הטיפול –  ניתן לטפל במצבים אלו ע"י השתלת חניכיים – כירורגיה פלסטית עדינה תוך שימוש בטכניקות מיקרו כירורגיות מתקדמות. טיפולים מורכבים אלו דורשים ניסיון ומיומנות גבוהה.