הרמת סינוס

הרמת סינוס – הצלחת הטיפול תלויה במומחה!

הרמת סינוס נדרשת במקרים שבהם יש אובדן עצם בחלקים האחוריים של הלסת העליונה, זהו טיפול שנועד להשלים את העצם החסרה כדי להכין מקום לשתל דנטאלי. הרמת סינוס זהו הליך עדין הדורש ידע רב, ניסיון, מיומנות ושליטה טובה בטכניקות כירורגיות. אם גם אתם רוצים להיכנס לאחוזי הסטטיסטיקה המצביעים על אחוזי הצלחה גבוהים, צרו קשר עם ד"ר כרמלי ותיהנו גם אתם מטיפול מקצועי ומסור.

img6

הרמת סינוס – שלושה דברים שחשוב לדעת

הסינוס הוא חלל הממוקם משני הצדדים של הלסת העליונה. אובדן עצם בלסת העליונה נגרם מסיבות שונות כמו גיל, עקירת שיניים, דלקות ועוד. חוסר העצם אינו מאפשר החדרת שתל דנטאלי. אם יוחדר שתל במצב של חוסר עצם, הוא לא ייקלט בלסת והוא עלול לגרום לדלקות ולזיהומים.

הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית והוא נמשך בין חצי שעה עד לשעה וחצי. לפני ביצוע הטיפול יש לעבור צילומי סי. טי, צילומים הממחישים את האנטומיה באזור הלסת העליונה ואת כמות העצם בלסת ומסייעים לרופא לתכנן בצורה מדויקת את הניתוח.

לאחר הטיפול ייתכנו מספר תופעות לוואי כמו נפיחות מקומית, כאבים ודימום קל. בהתאם להוראות הרופא על המטופל ליטול אנטיביוטיקה ולשוב למרפאה לאחר כשבועיים לביקורת.

מהן השיטות לביצוע הרמת סינוס

הרמת סינוס פתוחה זוהי פעולה כירורגית שבה מבצע הרופא פתח או חלון בצד החיצוני של עצם הלסת כדי לאפשר גישה אל חלל הסינוס. לאחר פתיחת הפתח, מרים הרופא את קרום הרירית וממקם בין רצפת החלל לבין הרירית המורמת גרגירי עצם. בסיום החדרת הגרגרים סוגר הרופא את הפתח באמצעות ממברנה ותפרים. בתהליך ביולוגי הנמשך לפחות שישה חודשים נבנית עצם טבעית סביב החלקיקים של תחליף העצם, וכך נוצרת עצם לסת טובה ועבה, עצם המאפשרת את החדרת השתל הדנטאלי ואת קליטתו.

הרמת סינוס פתוחה מתבצעת כאשר כמות העצם בלסת פחותה מחמישה מילימטרים. לעתים אפשר לבצע הרמת סינוס פתוחה יחד עם התקנת השתלים באותו טיפול, כתלות בזמינות העצם ולפי שיקול דעתו של הרופא.

בהרמת סינוס סגורה לא פותחים חלון אל תוך הסינוס, אלא קודחים חריר קטן מאוד (אשר משמש גם להתקנת השתל) דרך עצם הלסת מתוך חלל הפה ולא מהצד. דרך החריר דוחף המנתח את רירית הסינוס כלפי מעלה ומחדיר את  גרגירי העצם. טיפול זה מתבצע באמצעות ציוד מיוחד ומכשירים הנקראים אוסטאוטומים.

הרמת סינוס סגורה מאפשרת תוספת עצם של שניים עד שלושה מילימטר בלבד. שיטה זו מתבצעת כאשר קיים נפח משמעותי של העצם הטבעית, נפח שיבטיח את ייצוב השתל המוחדר.

הרמת סינוס סגורה מתבצעת באותו טיפול יחד עם החדרת השתל.

בחירת הרופא המומחה היא המפתח להצלחת הטיפול. חשוב לבחור רופא שעבר הכשרה כירורגית מתאימה וצבר ניסיון רב בתחום.